Pinochet vs Jaruzelski

Od dawna już myślałem o uruchomieniu na blogu cyklu "celebrity deathmatch". Śmierć chilijskiego dyktatora stała się w końcu inspiracją. Lejdis end dżentelmen, oto dziś pierwsza walka: generał Pinochet kontra generał Jaruzelski! Let’s get ready to rumble!

1. Oddanie władzy:
PINOCHET: Oddał władzę pokojowo
JARUZELSKI: Oddał władzę pokojowo

2. Uzasadnienie zamachu:
PINOCHET: Jak się nie zamachnę, wejdą tu Sowieci
JARUZELSKI: Jak się nie zamachnę, wejdą tu Sowieci

3. Wolny rynek:
PINOCHET: Wprowadził reformy wolnorynkowe na początku
JARUZELSKI: Wprowadził reformy wolnorynkowe na końcu

4. Styl:
PINOCHET: Dizajnerskie okulary przeciwsłoneczne
JARUZELSKI: Nieatrakcyjne okulary przeciwsłoneczne

5. Ofiary zamachu:
PINOCHET: Około 3000
JARUZELSKI: Około 100

6. Etyka:
PINOCHET: 27 brudnych megabaksów na zagranicznych kontach
JARUZELSKI: Zero osobistych korzyści

Walka początkowo była wyrównana – w dwóch konkurencjach obaj zawodnicy wypadli ex aequo. W trzeciej konkurencji jednak generał Pinochet walnął generała Jaruzelskiego w głowę ciężkim tomiskiem „dzieł zebranych” Miltona Friedmana. Ciosu nie udało się sparować oprawionym w ramki zdjęciem ministra Wilczka. Potem zawodnik chilijski wyprowadził celny cios ultramegakulerskimi okularami przeciwsłonecznymi, trafiając w najsłabszy punkt wojsk Układu Warszawskiego – nieciekawe umundurowanie.
Jednak kontratak zawodnika polskiego – raportem „Komisji Prawdy i Pojednania” na temat liczby ofiar śmiertelnych chilijskiej dyktatury – przyniósł zwycięstwo w punktacji trzydzieści do jednego. Po tym udanym ciosie nadszedł czas na coup de grace – akta sprawy zagranicznych kont rodziny Pinocheta, na które trafiały pieniądze z łapóweczek i nielegalnego handlu bronią. Obrońca Prawdy, Wiary i Grabieży legł na deskach, do których jego lepkie paluszki przylepiły się po raz ostatni.

Obserwuj RSS dla wpisu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.