Jan Paweł II słucha Chopina

W dzisiejszej „Wyborczej” najbardziej ekscytującym materiałem jest reklama na stronie 24. To reklama filmu „Świadectwo” o kardynale, który przyjaźnił się z papieżem. W jaki sposób dystrybutor Kino Świat reklamuje to arcydzieło kinematografii? Proponuję nie czytać dalej tylko chwilkę się zastanowić, bo to jest urocze w swojej bezczelności.
Spoiler space.
Spoiler space.
Spoiler space.
Hasło brzmi: „nauczycielu, zaproś swoich uczniów do kina”.
Genialne, prawda? Widzieliśmy już wiele filmów robionych ewidentnie z intencją wymuszania biletów od rodziców w postaci szkolnego rekietu („mamo, potrzebuję na jutro 15 złotych na ‘Katyń’”), ale dotąd zwykle zachowywano tu jakieś pozory. Kino Świat już niczego nie zamierza udawać, w reklamie jako jedyną (sic!) zaletę filmu wymienia… darmowe konspekty do poprowadzenia lekcji. Oto one:
Język polski: „Motyw przyjaźni w filmie ‘Świadectwo’”.
Historia: „Papież Jan Paweł II – świadek i aktywny uczestnik historii”
Wiedza o społeczeństwie: „Papież Jan Paweł II jako obrońca praw człowieka”
Wiedza o kulturze: „Świadectwo jako przykład nowatorskiej hagiografii”
Religia: „Papież Jan Paweł II jako strażnik doktryny wobec przemian społecznych końca XX wieku”.
Jestem zachwycony marketingowym geniuszem Kina Świat. Proponowałbym jeszcze jeden konspekt z zajęć praktycznych: „Robienie papierowych łódeczek z artykułu 53 konstytucji i spuszczanie go z wodą”. A zresztą, co tam jeszcze jeden temat, tak dobry biznesplan aż się prosi o sequel.
Kino Świat presents: „Świadectwo II: Korepetycje”. Nauczyciele, pięć nowiuteńkich konspektów! „Matematyka: W Twoim mieście jest już 58 pomników Jana Pawła II, samorząd z Twoich podatków zamierza zbudować 23 następne. Ile będzie razem?”. „Biologia: Na podstawie książki Karola Wojtyły ‘Miłość i odpowiedzialność’ wyjaśnij, dlaczego antykoncepcja jest iiiiiiwil”.
Reklama „Świadectwa” przypomniała mi dowcip sprzed pół wieku o konkursie na pomnik Chopina. Trzecie miejsce zajęła praca „Jan Paweł II słucha Chopina”. Drugie miejsce: „Chopin słucha Jana Pawła II”. Pierwsze miejsce: „Jan Paweł II”.
Z reklamy dowiadujemy się, że „organizacją pokazów dla szkół” zajmuje się pani Irena Kruglicz-Kamińska, irena@kinoswiat.pl. Właśnie pani Irenie wysłałem uprzejmego maila z przypomnieniem artykułu 53 konstytucji.

Opublikowano wPop
Obserwuj RSS dla wpisu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.