Kto kompromituje Polske?

Przepraszam za zaniedbywanie bloga – siedzę sobie we Wrocławiu na festiwalu Prix Visionica. Nie mam nawet usprawiedliwienia typu „nie mam jak się podłączyć do sieci”, bo Wi-Fi tu jest na rynku (czad!) a do tego brobend w hotelu. Wrocław to idealne miejsce na wczasy z laptopem, uwielbiam taką właśnie kombinację: piwko + polędwica z grilla + stolik na rynku + bezprzewodowa sieć + piękna pogoda.
Prowadziłem dyskusję panelową z Fiszem i Alexandrem Bardem, szwedzkim muzykiem pop (w teledysku to zdaje się ten z wąsikiem) i zarazem teoretykiem nowych mediów, autorem książki „Netokracja”. W tej dyskusji staraliśmy się rozmawiać o tym, jak te wszystkie internetowe, panie, nowe wynalazki wpływają na robienie kariery z muzyce pop.
Burzliwe polityczne wydarzenia ostatnich dni jakoś mnie w tym wszystkim mało ruszają. Czy sprawa Geremka zaszkodzi wizerunkowi Bolandy w szerokim świecie? Pewnie że tak. Ale po pierwsze, po drugie i po trzecie, za tę szkodę odpowiadają półmózgi piszące nowelizację ustawy lustracyjnej.
Nie chce mi się tego komentować samemu, zacytuję z grubsza słowa Barda (pewnie dokładny zapis będzie gdzieś w sieci). Bard powiedział, że dla polskiego muzyka pop próbującego robić karierę na globalnym rynku największym obciążeniem będzie to, co ludzie kojarzą z hasłem „Polska”. A kojarzą głównie papieża plus coś o nazwie Catholic Families Union. „To nie jest sexy. Musicie ich wywalić, jeśli kiedykolwiek chcecie by Polska stała się światowym mocarstem popkulturalnym” – powiedział Bard.
Międzynarodowa kompromitacja jaką przyniesie Bolandzie próba odebrania mandatu Geremkowi to tylko przedsmak tego, co nas czeka, gdy faktycznie kaczyści spróbują przeforsować np. wyrzucanie z pracy naukowców czy dziennikarzy. Pretensje do autorów nowelizacji ustawy lustracyjnej.
Ja oczywiście w ramach oświadczenia lustracyjnego zamierzam pokazać kaczystom gest Kozakiewicza i proszę bardzo, niech mnie pozbawiają prawa wykonywania zawodu. Go ahead, make my day, mohairquackers.

Obserwuj RSS dla wpisu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.