Pani Nieprawdziwska – the sequel

Nie spodziewałem się tego – nauczycielka prawicy polskiej, pani Nieprawdziwska wróciła! W serwisie ciekawostki.org można przeczytać ciekawostkę o naukowych aspektach miłości. Ktoś podpisujący się Lucas daje nadzieję nieszczęśliwie zakochanym: „Niektórzy uczeni – jak chociażby doktor Angelique Pas-Vraiment ze szwajcarskiego Institute de Therapie Emotionnelle – twierdzą, że zakochanie wykryte na wczesnym etapie, czyli wówczas, gdy naszego organizmu nie ogarnia jeszcze biochemiczne zauroczenie, jest w pełni wyleczalne (jeśli, oczywiście, założymy, że rację mają ci, którzy miłość uznali za chorobę i zarejestrowali ją na liście WHO jako pozycja F63.9”.
Ktoś przytomnie koledze Lucasowi podrzuca w komentarzach pod tekstem linka do mojego bloga, w którym wyjaśniam, skąd się wzięła pani Pas-Vraiment i kto ją wymyślił. „Być może, jak zauważa autor bloga metody Angelique Pas-Vraiment nie są skuteczne” – odpowiada Lucas – „a szum informacyjny lub pomyłki redaktorskie zaliczyły to rzetelnych naukowych przesłanek… Myślę, że pomimo to pozostałe 95% artykułu nadal pozostaje ciekawe:), Pozdrawiam.”
Frazeologia kolegi Lucasa wskazuje, że nabrał się nawet nie na oryginalny tekst z „Wysokich Obcasów”, ale już na ściemę opublikowaną w organie PiS pod światłym kierownictwem „filozofującego redaktora” Szułdrzyńskiego. Prawicowi intelektualiści, chłe chłe chłe.
Mam serdeczną prośbę do redakcji bloga Będąc Młodym Fizykiem: czy to już się nie załapuje na wasz ranking dziennikarstwa naukowego?

Obserwuj RSS dla wpisu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.